Vážení zákazníci,

informujeme vás, že v týdnu od 17/7 do 30/7/2023 budeme čerpat dovolenou.

Veškeré objednávky budou odeslány po návratu.

Děkujeme za pochopení

Brazilproducts s.r.o.

Zavřít

Certifikáty

ECOCER

Ecocert je nezávislá mezinárodní společnost zabývající se kontrolou a certifikací výrobků obsahujících suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství. V současnosti patří mezi největší certifikační společnosti pro výrobky z moha oblastí včetně bio kosmetiky.

Minimální podíl přírodních surovin každého produktu musí být 95 %. Produkty certifikované touto společností navíc musí splňovat i podmínky týkající se jejich výroby, která začíná u získávání a pěstování surovin. Nejen, že musí být přírodní a určitá jejich část musí pocházet zkontrolovaného ekologického zemědělství, ale kontrolován je i způsob jejich skladování, hygienické podmínky při zpracování, ekologická šetrnost výrobních postupů i recyklovatelnost obalů a srozumitelnost etiket pro spotřebitele.

Výrobky označené ochrannou známkou Ecocert nesmí obsahovat geneticky modifikované suroviny, parabeny, penoxyethanol, nanočástice, silikony, PEG deriváty, syntetické parfémy a barviva a ingredience získané z mrtvých zvířat.

CRUELTY FREE

 

Logo králíčka napovídá, že daná společnost neprovádí pokusy na zvířatech za účelem testování kosmetických produktů, ani jejich složek.  
Organizace nepovoluje testování produktů ani jejich jednotlivých složek na zvířatech ve všech fázích výroby.

 

VEGAN

 

Cílem společnosti je učinit z veganství široce uznávaný a respektovaný přístup vedoucí k odstranění utrpení zvířat, k zastavení ničení přírody a navrácení ke správným a smysluplným hodnotám. Kosmetika a drogerie označená ochrannou známkou Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné produkty a zakázáno je také testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu.

FSC

 

Certifikační systém FSC vznikl v roce 1993 z iniciativy zástupců mezinárodních ekologických organizací, velko- i maloobchodníků se dřevem, lesníků, dřevozpracujícího průmyslu, sdružení domorodých obyvatel, odborů a certifikačních organizací z celého světa. Základní myšlenkou organizace FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa, a tím napomoci chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy

 

 

FAIR TRADE

Nastavení mezinárodního obchodu k lidem, kteří pro nás pěstují kávu, kakao, čaj, banány nebo květiny. Kvůli tomu je tady fair trade. Fair trade je dobrý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek, dostávají spravedlivě zaplaceno a jejich děti mohou chodit do školy.  

 

BIO

 

Cosmebio je největší francouzská obchodní asociace zabývajících se přírodní a bio kosmetikou.​ Podmínky pro udělení certifikace vydávané touto společností vycházejí ze standardů francouzské kontrolní organizace Ecocert. Základní cíle se začaly formovat okolo roku 2000 jako reakce na rozvoj trendu přírodní kosmetiky s cílem zajistit spotřebiteli skutečnou kvalitu a záruku opravdové ekologičnosti produktů. Hlavní podmínkou je, že produkt musí obsahovat minimálně 95% složek přírodního původu. Dále se certifikace dělí podle množství surovin v bio kvalitě, tedy pocházejících z ekologického zemědělství.

ISO 22716

 

ISO 22716 je mezinárodně uznávaný standard, který poskytuje metodické pokyny pro výrobu, kontrolu, skladování a přepravu kosmetických prostředků. Primárním účelem tohoto standardu je poskytnutí návodu výrobcům kosmetických přípravků, kteří chtějí splnit legislativní požadavky na správnou výrobní praxi a zajistit požadovanou úroveň managementu výroby a zdravotní nezávadnost svých kosmetických produktů. ISO 22716 pomáhá výrobcům kosmetických přípravků poskytovat produkty v takové kvalitě, aby dokázali splnit očekávání zákazníků a dostát legislativním požadavkům

MICROBEAD

Surya Brasil pomáhá zvyšovat povědomí o nové mezinárodní kampani na pomoc zachránit naše vody zákazem používání mikrokuliček. Tyto malé částečky plastů znečišťují naše vody a dusí naše ryby.